Medlemsmöte Malmöhuslottorna o årsmöte
På kvällens program står bl a:
* Årsmöte *Aktuell info med bl a Irene Bjerkemo
* ”Elaka frågor” * Lotteri
Som vanligt blir det något att äta. Glöm inte anmäla ev specialkost. Lunds lottor gör ANMÄLAN senast 20 oktober till kårchefen Cecilia, enligt mail 14/10. Du som anmäler dig får alla årsmöteshandlingarna.
Malmöhuslottorna har en vakant plats i styrelsen som behöver fyllas. Har du förslag på något lämpligt namn meddela detta till mig fvb till valkommittén. Glöm inte vederbörandes telefonnummer så att valkommittén kan kontakta henne.
Samling före kl. 19 i matsalen, varpå sammankomsten startar för att kvällen inte ska ge sen hemfärd. Beräknad avslutning kl 21.
Plats, Husieanläggningen i Malmö Husie har numera låst grind. Grinden är bemannad 20 min före aktivitet. OBS! Vi använder den gamla vanliga grinden på Luftvärnsgatan, inte den nya. Du som anmäler dig får adress samt telefonnummer att ring ifall du blir försenad
Två representanter per kår har rösträtt vid årsmötet men vi välkomnar fler än så.
Inlägget redigerat 14/10 2021/kårchefen